Z článku se tedy dozvíte, co je to CLUBHOUSE Drop-In audiochat a jak funguje a zda je pro vás dostatečně zajímavý. Pro mě to začalo na Twitteru, kde se jednotliví uživatelé začali ve svých statusech odkazovat na jakýsi CLUBHOUSE. Vzhledem k tomu, že se zmínek objevovalo více a více, nedalo mi to a rozhodl jsem se tuto službu objevit, prozkoumat, vyzkoušet a nyní bych vám rád předal své první dojmy. Po zkušenostech s podcasty a podobnými vymoženostmi se mi líbí, že tvůrcům můžete do jejich obsahu zasahovat a často je to i vítáno. To je jeden z důvodů, proč se mi aplikace velmi líbí.

Co je to CLUBHOUSE?

Jedná se o sociální síť, kde se jen a pouze mluví, poslouchá a debatuje. Po proniknutí do ČR začala tato síť okamžitě vábit známé influencery snad ze všech dalších sociálních sítí, kteří mají co říct a mají zájem komunikovat s ostatními lidmi. V CLUBHOUSU se tak otevírají různá témata a vy máte možnost v místnosti jen naslouchat, nebo se do debat zapojovat, případně místnosti otvírat a debaty vést a řídit.

Narazit zde můžete zejména na lidi, kteří se zabývají online světem, sociálními sítěmi, marketingem, osobním rozvojem, autory povídek, kteří zde prováděli autorská čtení, fotografy, narazil jsem na podnikatele z různých oborů, investiční poradce, odborníky na kryptoměny a spoustu dalších. Dokonce nechybí ani místnosti, kde se mluví o sexu.

V CLUBHOUSU potkáte spíše mladší uživatele, ale není to vysloveně jen síť pro mladé, jak je vnímán třeba Tik Tok.  Své vrstevníky zde reálně najde skoro každý. Myslím si, že jak se budou do aplikace hlásit další a další lidé, bude se spektrum témat, na která na síti narazíte jen rozšiřovat.

Místnost, kde debata probíhá si představte jako divadelní sál. Na jevišti najdete jednoho nebo více moderátorů a jejich hostů. V hledišti pak všechny ostatní. Debata probíhá jen na jevišti a je řízena moderátorem. V případě, že se z hlediště, kde se jinak jen poslouchá, rozhodnete do debaty zapojit, máte možnost se přihlásit. Moderátor vás pozve na jeviště a když vám udělí slovo, můžete přispět, či klást dotazy.

Aplikace CLUBHOUSE Drop-In audio chat

Otázkou však zůstává:

Proč je tolik úspěšný?

Služba jako taková byla spuštěna v dubnu 2020 a nedovedu si představit lepší moment pro podobnou síť. Celosvětově dochází k lockdownům a lidé se tak nemohou stýkat osobně a povídat si, debatovat, předávat si zkušenosti jinak než online. Pro podobnou službu se tak otevírá obrovský prostor. Podle wikipedie (https://cs.wikipedia.org/wiki/Clubhouse_(aplikace)) byla služba již v prosinci naceněna na 100 mil. USD a 21.1.2021 toto nacenění dosáhlo 1 miliardy USD. CLUBHOUSE tedy prochází raketovým růstem a rozvojem.

K jeho úspěšnosti přispívá také dokonalá jednoduchost. Nastavení aplikace zvládne opravdu každý. Pro někoho je bonusem, že aplikace je dostupná pouze na iOS platformě. Původně měla aplikace sloužit pouze pro smetánku a komunikaci lidí, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Předpokládám, že tuto aplikaci budou v budoucnu schopny nabízet i ostatní platformy. CLUBHOUSE tím sice malinko ztratí určitý punc výjimečnosti, ale na druhou stranu i získá mnoho dalších zajímavých tváří.

Výhodou služby je i to, že se do ní nedostane každý. Vstup funguje jen na pozvánky. Není to přitom tak, že pokud nemáte pozvánku, nedá se na sociální síť dostat. Jedná se o barieru, kterou lze snadno překonat, pokud budete alespoň minimálně komunikativní. Prostředí je tak zatím poměrně hate free na rozdíl od ostatních sítí.

Na to, jak se do aplikace přihlásit a jak ji nastavit a případně jak ji využít ve svém podnikání se podíváme v některém z dalších článků. Do té doby mě můžete sledovat na Instagramu – @zacitkomunikovat nebo přímo na CLUBHOUSE (@mozola)

Kalendář s naplánovanými místnostmi

Otevřená místnost

Vyplněný profil