Jak do CLUBHOUSE proniknout, jak se nastavuje?

V první řadě budete potřebovat iPhone, trochu angličtiny, někoho, kdo vám pošle pozvánku a ideálně sluchátka s mikrofonem.

Bohužel, CLUBHOUSE byl vyvinut jako kecálek pro elity a zatím nemá skutečné ambice podívat se za hranice operačního systému iOS. Vlastnictví iPhone je tedy nutností, bez které se neobejdete. Zda bude v budoucnu aplikace dostupná i pro jiné platformy zatím není jasné, ale předpokládám, že se tak dříve či později stane.

Prvním krokem tedy bude, že si stáhnete aplikaci, kde si můžete zaregistrovat svoje username. Vybírejte dobře a pečlivě. V budoucnu budete schopni vybrané jméno změnit pouze jednou. Aplikace bude chtít při registraci také vaše telefonní číslo. Toto bude později sloužit jako identifikátor a na tomto telefonním čísle bude založena pozvánka, která vám zajistí přístup do aplikace.

Pozvánky do CLUBHOUSE

Pozvání do sítě může proběhnout dvěma způsoby:

  1. Každý nový člen bude mít k dispozici dvě pozvánky a bude tak moci poskytnout přístup dvěma dalším uživatelům.
  2. Někdo z vašich přátel, který již:
  • v CLUBHOUSE funguje a
  • má vás v telefonním seznamu a zároveň
  • aplikaci umožnil do tohoto seznamu při registraci nahlédnout
    dostane do oznámení hlášku, že čekáte v předsálí a může vás tak pozvat, aniž by si vyplýtval některou ze svých pozvánek.


Pokud se vás varianta 2) netýká, pak vězte, že pozvánky na CLUBHOUSE je možné koupit například na Aukro.cz, kde se cena pozvánky pohybovala i kolem 650 Kč. To je ovšem nesmysl. Touto cestou se nevydávejte. Pozvánky na CLUBHOUSE jsou zdarma a není na místě na nich takto vydělávat.

Zde bych rád poněkud zpropagoval FB skupinu Pavla Říhy – Placen za svou existenci.

http://placenzaexistenci.cz/skupina

Zde se můžete vzdělávat a komunikovat s lidmi různých zaměření. Skupina cílí nejvíce na drobné živnostníky a naleznete zde mnoho inspirace a rad. Pavel zde rozjel akci, které se říká „Pozvánkový vlak“. Princip je jednoduchý. Do komentáře příslušného statusu napíšete, že hledáte někoho, kdo má pozvánku. Dotyčný s volnou pozvánkou vás požádá o telefonní číslo a následně vás do aplikace pozve. Na vás potom je tuto službu oplatit dále a své pozvánky nabídnout dalším členům skupiny. Díky této komunitě tak za svou pozvánku nikomu nemusíte platit.

 

Nastavení aplikace

Po aktivaci pozvánky vás přivítá již funkční aplikace. Než se přihlásíte do některé Roomky je nutné aplikaci a profil nastavit. Není to nic složitého. Nastavením vás provede srozumitelný průvodce. Nabídne vám vyplnit vaše spektrum zájmů. Ty je později možné upravovat. Na základě vašich zájmů vám nabídne i několik osob, které budete moci sledovat (Follow). V první fázi to jsou však osoby, které znáte. (například jsou ve vašem telefonním seznamu) Posléze náhodné osoby odpovídající vašim zájmům. Pozvat můžete i další přátele z vašeho telefonního seznamu, je však nutné počítat s tím, že aplikaci mohou používat pouze lidé s iPhonem. Pokud máte oblíbeného influencera na některé z jiných sociálních sítí, můžete zapátrat po něm.

Lidé, kterým dáte Follow, tedy budete je sledovat, jsou posléze pro vás při užívání CLUBHOUSE klíčoví. Pokud se budete chtít připojit do některé Roomky (místnosti), aplikace vám nabídne jen ty, ve kterých je někdo, koho sledujete, případně vybere některé na základě vašich zvolených zájmů. Další Roomky pak v aplikaci není možné vyhledávat. Otevřít si samozřejmě můžete i Roomku vlastní.

Nastavení profilu

Důležitým bodem je i nastavení profilu. Sem budete potřebovat nahrát vlastní fotografii. Pod ní bude vaše jméno a uživatelské jméno. Do tzv. Bio uveďte, kdo jste a čím se zabýváte. Pokud máte stránky, nezapomeňte na ně. Nezapomeňte na koníčky a není od věci napsat odkud jste a jakými jazyky mluvíte. Vše pomůže dalším uživatelům spojit se s vámi, pokud to budou považovat za přínosné. V neposlední řadě je možné CLUBHOUSE profil propojit odkazem na profil na Instagramu nebo na Twitteru.

Jak CLUBHOUSE funguje a co to vlastně je se můžete podívat do minulého článku